Zimní tábor Bukovec 2011

Počet přihlášených / maximální (minimální) počet dětí na táboře: 12/20(12)  

Seznam přihlášených

Ano je to tak. Po několikaletých zkušenostech s letními tábory jsme se pustili i do organizace toho zimního, který proběhne o jarních prázdninách frýdeckého okresu, konkrétně v termínu 6. - 10. 2. 2011 (nedělě - čtvrtek). Vlastně poslední věcí, kterou k uskutečnění tábora potřebujeme, je ta, aby se nás tam sešlo alespoň 15, abychom nemuseli platit příliš veliký nájem. Proto bychom byli moc rádi, kdyby třeba i Vaše děti s námi jely.

A asi by nebylo špatné hned na začátku uvést několik bodů, v nichž jsou obsaženy celkem zásadní odlišnosti oproti táborům nebo pobytům, na které jste s naším sdružením Farníček o. s. zvyklí:

 • 1) MÍSTO –
  - Je úplně nové, ale není neznámé pro některé vedoucí, protože se na něm konaly i v dřívějších dobách letní i zimní tábory z jiných oddílů a sdružení – jedná se o PZKO v Bukovci, obci ležící asi 7 km východně od Jablunkova. V okolí je možnost výšlapu na blízké hory a kopce jako je např. Hrčava, Girová či Bahenec. Myslím, že tuto možnost určitě využijeme. V Bukovci je taky sjezdovka, myslím, že i tato možnost přichází v úvahu k zařazení do programu.

 • 2) VĚK DĚTÍ –
  - Protože se jedná o zimní tábor, budou zde určitě větší bojové podmínky, proto tento tábor bude pro děti od 6. třídy základní školy nahoru. Po dohodě výjimečně můžou jet i děti z 5. nebo eventuálně 4. třídy. Myslím a doufám, že toto ohraničení přispěje ke zvětšení možnosti hraní her, délek výšlapů a vůbec skoro všeho, co se bude dít. Proto prosím rodiče, kteří by chtěli přihlásit své dítě, které navštěvuje 4. nebo 5. třídu, aby uvážili, zda je fyzicky a psychicky natolik zdatné, aby se mohlo rovnat alespoň s dětmi ze 6. třídy.

 • 3) VEDOUCÍ –
  - Co se týká vedoucích, tak i zde budou podstatné změny, které, doufám, nebudou mít vliv na Vaše rozhodnutí, zda děti s námi poslat, či nikoliv. Jedná se o to, že většina „větších dospěláků“, která s námi jezdí na všechny pobyty, bude buďto v práci nebo už mají naplánované něco jiného. To znamená, že skupinka vedoucích bude většinou tvořena z vysokoškoláků, kteří jezdili s Vašimi dětmi na tábory a kteří Vaše děti většinou dobře znají. Kdo to bude konkrétně, nejsem v tuto chvílí schopný říct, záleží vše podle toho, jak si kamarádi poradí se zkouškami. Zatím je jistá Verča a Magda Rylková a já. Další 4 vedoucí jsou s otazníkem. Po konzultaci s vedením Farníčka mi vůdčí tým řekl: „Pokud byste chtěli jarní tábor, klidně ho organizujte, máte naši plnou podporu a důvěru. Bohužel bez nás, většinou už všichni něco máme.“ Doufám, že i vy jste se s námi za několik let našeho působení dokázali dostatečně poznat a že si Vaši důvěru získáme.

 • 4) CENA –
  - Bude upřesněna podle toho, kolik dětí pojede. Po zkušenostech z dřívějších pobytů by ale neměla přesáhnout 450,- Kč za dítě. Případné nedoplatky nebo přeplatky vyřešíme hned po příjezdu, kdy bude jasné, kolik tento pobyt přesně stál.

Prosím, dejte vědět, jestli máte zájem o tento pobyt a to nejpozději do 20.12.2010. Kontakt: farnicek@seznam.cz; mobil: 732866183, ať vím, jestli mám v Bukovci držet rezervaci, či nikoliv. Byl bych hrozně moc rád, kdyby toto snažení nevyšlo naprázdno :):-).

Díky, s pozdravem Dominik Rylko.

Dobrý večer,
dnes je 23. 7., pondělí

AKCE


Bude: Určitě něco bude ;-)

Bylo: Tábor 2013

© 2008 - 2011 Farníček o.s. ,
author: do-, domino216(at)seznam.cz

Farníček má rád Signály

Farnost Hnojník