Ruzenec - pro děti a mládež

Do nového roku

Víra

Zdareček v novém roce! Jistě jste si všimli, že v sekcích víra, akce i fotogalerie je téměř prázdno, jsou tam udělány odkazy na události z minulého roku. Jinak úplně nic, hotová „tabula rasa“, čili čistý list. A tak mě napadlo napsat nějaký článek za prvé, aby tam nebylo tak prázdno a za druhé, protože mě k tomu vedla zajímavá myšlenka.

Miliónkrát ohrané téma – nový rok, předsevzetí, hodnocení starého, plány do nového atd. atp. Podívejme se na to z našeho „farníčkovského“ pohledu :) Když začínal rok 2009, situace byla obdobná (ostatně jako každý rok). Taky čistý, nepopsaný list ve fotogalerii a akcích. Záleželo jenom na nás, jak si ho popíšeme. Co tam budou za fotky, zdali tam vůbec nějaké fotky budou a zdali vzpomínky při prohlížení fotografií budou příjemné či nepříjemné. A nutno říct, že za minulý rok toho bylo nemálo. Stačí se podívat do archívů. Kulig, Malá Morávka, vaječina, odpusty, tábor, spouštění voru, Metylovice a hodně dalších drobných akcí. To vše bylo v minulém roce. Vzpomínek nemálo, jenže opět je před námi ten čistý list, ona „tabula rasa“. Co teď s tím?

Rok 2009 byl rokem jistě bohatým na různé akce, výlety a pobyty. Nespornou výhodou je, že máme o rok více zkušeností – vidíme, co bylo dobré a co bylo špatné, které aktivity je možno nechat tak, jak byly a které bude třeba trochu opravit. Každopádně námětů na akce, byť jen z minulého roku je dostatek, pro mě většina z nich (možná všechny, kdo ví?:)) byly pozitivní, teď už zbývá „jenom“ udělat podobné věci znova. Děkuji za všeshny nápady, posezení a výlety a věřím, že toto zdaleka nebyl poslední rok vzájemného kutilství a spolupráce ;-)

Takže: Hodně Božího požehnání do nového roku, úsměvů na tvářích, zdraví, míru v rodinách, přátelské atmosféry a nadšení pro konání všeho dobrého přeju Vám i sobě;-) PS: Což takhle nějaký víkend udělat kulig?;-)

do-

© 2008 - 2009 Farníček o.s.,
author: do-, domino216(at)seznam.cz

Obce v našem okolí: Třanovice | Hnojník | Komorní Lhotka | Horní Tošanovice | Vělopolí | Střítež | Smilovice | Řeka | Ropice

Farníček má rád Signály

Farnost Hnojník